top of page

3. BİYOTASARIM ATÖLYESİ

_EOK8984ps.jpg
_EOK7910ps.jpg
_EOK7265ps.jpg
_EOK7901ps.jpg
_EOK7922ps.jpg
_EOK7934ps.jpg

Biyotasarım, doku ve bitkiler gibi yaşayan organizmaları bir araya getiren, organik tasarımları somutlaştıran, bütün mimarlar ve mühendislerden daha üstün olan doğanın meydana getirdiği mucizeleri inceleyen ve hepsini sentezleyerek kullanışlı, doğa dostu, uzun ömürlü ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünler üzerinde düşünen bir çalışma alanıdır. Biyotasarımda canlı organizmaların mimari ve mühendislik alanında kullanılması üzerine çalışmalar yürütülmekte; konvansiyonel malzemeler yerine, biyoteknolojik yöntemlerle doğadan ilham alınarak üretilmiş materyallerin kullanımı hedeflenmektedir. 

Türkiye Biyotasarım Takımı tarafından 3.sü gerçekleştirilecek olan atölyenin amacı,  biyotasarım hakkında farkındalık oluşturabilmek, farklı bilim dallarından insanların kendi uzmanlık alanlarına ait bilgileri ortaya koymalarıyla üretici, yaratıcı bir tartışma ortamı yaratmak ve biyotasarıma ilgi duyan genç araştırmacılara yol göstermektir. 2 gün boyunca gerçekleştirilecek atölye, farklı meslek disiplinlerinden gelen katılımcıların birikimlerini birbirine aktarmasıyla zengin bir fikir platformu oluşturmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda öncelikle zihin açıcı sunumlarla başlayacak atölye, grup çalışmalarıyla devam edecek; belirli fikirler doğrultusunda geliştirilecek ürünler, çizim/sunum/maketlerle ifade edilecek ve sunulacaktır.

Katılımcıların atölyenin ilk gününde kişisel bilgisayarlarını (özellikle tasarım disiplininden olan arkadaşlar için), kişisel eskiz/not defterlerini yanlarında getirmeleri beklenmektedir. Atölyeye katılım 35 kişi ile sınırlıdır.

Güzel bir tasarım deneyiminde görüşmek üzere !

Yer: STUDIO-X İstanbul
https://www.studio-xistanbul.org/tr/events/biyotasarim-atolyesi-2018

Tarih: 22-23 Haziran 2018

bilgi için: info@biodesignteam.com 

bottom of page