top of page

6. BİYOTASARIM ATÖLYESİ

afiş.jpg

Biyotasarım, doğayı inceleyerek sentezleyerek kullanışlı, doğa dostu, uzun ömürlü ve insan sağlığına zarar vermeyen ürün ve süreçler üzerinde düşünen bir çalışma alanıdır. Biyotasarım sadece doğadan esinlenmeyi değil, canlı organizmaların da mimarlık ve mühendislik alanında kullanımını kapsayan bir alan olup; biyoteknolojik yöntemlerle doğadan ilham alan ve doğayla birlikte üretilen tasarım ve materyallerin kullanımı hedeflenmektedir. 

Türkiye Biyotasarım Takımı tarafından 13 ve 20 Nisan 2021 tarihlerinde 6.sı gerçekleştirilecek olan atölyenin teması “İklim Değişikliği ve Afetle Mücadelede Biyotasarım” olarak belirlenmiştir. Amaç, biyotasarım hakkında farkındalık oluşturabilmek, farklı bilim dallarında eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılımıyla, üretici, yaratıcı bir tartışma ortamı yaratmak ve biyotasarıma ilgi duyan genç araştırmacılara yol göstermektir. Bir hafta aralıklı 2 gün boyunca gerçekleştirilecek atölye, farklı meslek disiplinlerinden gelen katılımcıların birikimlerini birbirine aktarmasıyla zengin bir fikir platformu oluşturmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Zoom arayüzü üzerinden gerçekleştirilecek atölye çalışması sunumlarla başlayacak ve grup çalışmalarıyla devam edecektir.

Güzel bir atölye deneyiminde görüşmek üzere!

TBT_6_Biyotasarım Atölyesi Programı.jpg

* Atölyeye katılım ücretli (50 TL) ve 35 kişi ile sınırlı olup, lisans ve lisansüstü öğrencilerine (mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, tekstil tasarımı, moda tasarımı, kentsel tasarım ve planlama, biyomühendislik, biyoloji, kimya, genetik mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, çevre mühendisliği, inşaat mühendisliği, vb. bölümler) açıktır.

* Son başvuru tarihi 7 Nisan 2021 olup, aşağıdaki linkteki form kullanılarak ön kayıt yapılması gerekmektedir:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJ8AsZd6h3yEKOGabvuMYUc7OCcKsVmdlCsHGjWzZM4zvdLA/viewform

Başvurular sonrasında kesin katılımcı listesi, 9 Nisan günü takımın web sitesi üzerinden ilan edilecek ve katılımcılara bir onay e-postası gönderilecektir. Katılımı teyit edilenlerin en geç 12 Nisan 2021 tarihine kadar atölye ücretlerini yatırarak dekontunu info@biodesignteam.com adresine e-posta ile iletmeleri gerekmektedir. Bu işlem sonrasında katılım linki katılımcıların e-posta adreslerine iletilecektir.

bottom of page